14.kolovoza (nedjelja) -
GOSPE OD PORTA
Jutarnja misa je u župnoj crkvi sv.Jurja u 8:00 sati.
U 10:30 sati je svečana sv.misa ispred crkve sv.Roka koju će predslaviti dr.Ivan Bodrožić, profesor na KBF-u u Zagrebu i Splitu.
Nakon mise, djevojke u primoštenskim narodnim nošnjama nose Gospinu priliku u procesiji u Porat, gdje obredi završavaju blagoslovom puka sa slikom Majke Božje.
Tog dana večernja sv.misa je u župnoj crkvi sv.Jurja u 20:00 sati.
8.kolovoza ( ponedjeljak) -
Sv. misa zadušnica u crkvi sv. Roka za pokojnog biskupa (nekadašnjeg primoštenskog župnika) Josipa Arnerića je u 20:00 sati.
7. kolovoza (nedjelja) -
U crkvi sv. Jurja u 10:30 je velika sv. misa tijekom koje će se krstiti Tomi Frelih, sin Anže i Tinke rođ. Huljev.
6. kolovoza (subota) -
PREOBRAŽENJE GOSPODINOVO
Sv. misa je u 20:00 sati u crkvi sv. Roka
Od 27.SRPNJA do 13.KOLOVOZA u crkvi sv.Roka svake večeri u 20:00 sati služit će se sv.misa, moliti krunica, pjevati stari pučki napjev "Divo Pričista" te moliti za kišu.
U to vrijeme nedjeljnje jutarnje mise su u 8:00 i 10:30 sati u župnoj crkvi, a uvečer u 20:00 sati u crkvi sv.Roka.
27.srpnja (srijeda) - GOSPE OD PORTA
Po 246.put proslavljamo blagdan Majke Božje - Gospe od Porta.
U 10:00 sati kreće procesija s crkvenim zastavama i feralima od crkve sv.Roka prema kapelici u Portu i natrag, uz pratnju PO Primošten.
Gospinu priliku nosit će djevojke u primoštenskim narodnim nošnjama, a uz obalu morem će je pratit i brodice.
Na povratku slijedi sv.misa na otvorenom ispred crkve sv.Roka.
25.srpnja (ponedjeljak) - BLAGDAN SV.JAKOVA
- biskupsko ređenje mons.Tomislava Rogića
U 10:30 sati u šibenskoj katedrali bit će zaređen novi šibenski biskup Tomislav.
I naši župljani poć će u Šibenik organizirano na svečanost biskupskog ređenja.
17.srpnja (nedjelja) - ZLATNA MISA
- 50 godina misništva našeg Primoštenca, oca dominikanca fra Marija Marinova za vrijeme velike sv.mise u 10:30 ssti.
Propovijedat će također svećenik Primoštenac, don Ivica Huljev.
16.srpnja (subota)
Sv.mise su u 10:30 i 20:00 sati
- blagoslov škapulara i medaljica te upis novih članova u "Skulu Gospe od Karmela"
Taj dan je izložba radova i promocija knjige našeg zlatomisnika (oca dominikanca) fra Marija Marinova u crkvi sv.Roka u 21:00 sat.
29.lipnja (srijeda)
Sveti Petar i Pavao - apostoli
- sv.mise su u 10:30 sati i 20:00 sati
26.lipnja (nedjelja)
- trinaesta nedjelja kroz godinu, sv.mise su u 8:00 sati i 10:30 sati - ujedno i započinju nedjeljne sv.mise u 20:00 sati
24.lipnja (petak), svetkovina
Rođenje Ivana Krstitelja
- sv. misa je u 20:00 sati
19.lipnja (nedjelja)
Krizma - Potvrda - - u našoj župi krizmat će se 24 krizmanika na "velikoj" sv.misi u 10:30 u crkvi sv.Jurja
13.lipnja (ponedjeljak), spomendan
Sveti Antun Padovanski
- svete mise su u 10:30 sati i 20:00 sati...blagoslov djece i cvijeća
5.lipnja (nedjelja)
- deseta nedjelja kroz godinu, na sv.misi u 10:30 krstit će se Tiana i Rino Bašić
4.lipnja (subota), spomendan
Bezgrješno Srce Marijino
- sv.misa je u 20:00 sati
3.lipnja (petak), svetkovina
Presveto Srce Isusovo
- Zlatna krunica i sv. misa u 20:00 sati
26. svibnja: Presv. Tijelo i Krv Kristova – Tijelovo ( svetkovina ) Sv. mise su u 10.30 i 19h. (procesija kroz mjesto).
08. svibnja : Gospa Pompejska – Molbenica u 12 sati, a 19 sati je sveta misa i Duhovna obnova.